Styl grunge nie tylko dla nastoletnich buntowników

Styl grunge jeszcze kilkanaście lat temu utożsamiany był wyłącznie ze zbuntowanymi nastolatkami, nie chcącymi się podporządkować żadnym prawom i regułom, które swoim ubiorem manifestowały sprzeciw wobec utartych norm. Dzisiaj jednak styl grunge uwielbiany jest nie tylko przez ogromną liczbę celebrytów i światowe sławy, ale także przeciętnych ludzi, którzy niektóre charakterystyczne dla niego elementy wykorzystują w swoich codziennych stylizacjach niemalże każdego powszedniego dnia.

Styl grunge charakteryzuje się przede wszystkim sporą ilością zakładanych na ciało warstw, które tworzą efekt pozornego nieładu, choć w rzeczywistości są dość przemyślane w swojej prostocie. Przede wszystkim należy zakładać rzeczy od najcieńszych do najgrubszych, tworząc przy tym tak zwane ubieranie „na cebulkę”. Styl grunge jest w swojej prostocie bardzo wygodny i stylowy, najmodniejsze są ubrania dość luźne, nie krępujące ruchów, typu oversize.

Niektóre kobiety bardzo chętnie pożyczają niektóre elementy męskiej garderoby, nieco większe od swoich i obszerniejsze, a następnie wykorzystują je we własnych stylizacjach. Taka sytuacja dotyczy głównie swetrów, ale także kraciastych koszul, o różnych barwach, bardzo charakterystycznych dla typu ubierania, jakim jest styl grunge, które obecnie przeżywają swój ogromny renesans i odnaleźć je można nie niemalże każdej sklepowej półce. Jeżeli jesteś fanem flanelowych koszul, ubierania na cebulkę i fantazyjnego, nie do końca oczywistego ubioru, styl grunge jest idealny właśnie dla ciebie.

Dodaj komentarz