Rajstopy na każdą okazję i porę roku

Rajstopy to element garderoby, które swoje miejsce powinien mieć w każdej kobiecej szafie. Rajstopy są nam potrzebne niemalże o każdej porze roku. Zimą i jesienią dużo częściej używamy tych grubszych, zazwyczaj czarnych, które ubieramy do spódnic, ale także do krótkich spodenek, jeżeli pragniemy ubrać je w ten chłodny czas. Kiedy nadchodzi wiosna i lato, nachodzi nas ochota na odsłonięcie nóg. Jednak nawet wtedy ubieramy rajstopy, wówczas najczęściej te cienkie, w odcieniu nude, których barwa jest najbardziej zbliżona do naszej karnacji. Wiele kobiet decyduje się na ubieranie zbyt ciemnych rajstop, a efekt który później wywołuje ich stylizacja należy zdecydowanie do dużo bardziej komicznych, niż eleganckich.

Cienkie rajstopy nosimy zazwyczaj nie dlatego, żeby się ogrzać, bo zbyt wiele ciepła nam one nie dają, ale korygują one niektóre niedoskonałości naszych nóg, a także chronią one stopy przed odarciem od butów, szczególnie, jeżeli cały dzień spędzamy na szpilkach, czy niewygodnych, choć płaskich balerinkach. Wówczas również nie odparza nam się stopa, przez co nasz fizyczny komfort jest na dużo wyższym szczeblu.

Niegdyś rajstopy, a właściwie pończochy były częścią męskiej garderoby, a nawet jej podstawą. Sytuacja jednak odwróciła się w XVI wieku, kiedy to pierwszą parę damskich, jedwabnych pończoch otrzymała królowa Elżbieta I, której podarek tak bardzo się spodobał, że postanowiła go rozpowszechnić. Jednak w dużo późniejszych czasach, kiedy to kobiety zaczęły odkrywać dużo więcej ciała, niż miało to miejsce w poprzednich wiekach, pończochy stały się dużo bardziej kłopotliwe w zakładaniu i noszeniu. W 1959 roku, Allen Grant postanowił opatentować swój projekt na rajstopy, który zachwycił kobiety. Niedługo później projektant, ceniony w branży modowej, Andre Courreges, wydał swoim modelkom polecenie noszenia do stylizacji właśnie rajstop. Dzięki jego działaniom stały się one jeszcze bardziej popularne i niewiarygodnie szybko ich noszenie stało się normą wśród ogromnego grona kobiet.

Dodaj komentarz