Plecak czy torba sportowa – co wygodniejsze?

Często się przemieszczasz? Musisz zabierać wiele potrzebnych przedmiotów, takie jak ładowarka, napój, przebranie? Uwielbiasz sport? Lubisz spędzać czas na siłowni? Pewnie zdajesz sobie sprawę z tego, że musisz w jakiś sposób zabrać najpotrzebniejsze rzeczy – dlatego nasuwa się pytanie – co się lepiej sprawdzi, plecak czy torba sportowa?

Musisz wiedzieć, że nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Wszystko zależy od tego, czego aktualnie potrzebujesz. Nie można zapominać także o tym, jaki sport najczęściej uprawiasz. Warto jednak mieć na uwadze szczególnie to, czy dana torba lub plecak został wykonany z wysokiej jakości materiału, ponieważ w ten sposób jeden zakup wystarczy na długie lata. Plecaki sportowe sprawdzą się dużo lepiej wśród osób, które uprawiają sport wymagający przemieszczania się. Mowa tutaj na przykład o kolarstwie lub bieganiu. Zresztą, ciężko jest sobie wyobrazić kogoś, kto będzie jechał rowerem trzymając w dłoni torbę.

W przypadku korzystania z siłowni natomiast, plecak może okazać się mniej praktyczny, niż torba sportowa. Dlaczego? Plecak jest przede wszystkim mniej pojemny, niż torba, a w niej muszą znaleźć się ubrania zastępcze, kosmetyczka, napoje, suplementy i inne potrzebne rzeczy. Co więcej, szukanie przedmiotów w plecaku jest trudniejsze, niż w przypadku torby, dlatego będzie ona lepszym rozwiązaniem dla miłośników sportu, którzy w swojej ulubionej dyscyplinie nie muszą się nadto przemieszczać.
Ponadto, torba będzie dobrym rozwiązaniem dla osób chodzących na zajęcia jogi, ponieważ zabranie podłużnej maty będzie trudniejsze w przypadku plecaka, a czasami nawet niemożliwe. Warto też pamiętać o tym, że torbę nosi się na ramieniu bądź w ręce. Dlaczego to istotne? Pomijając same kwestie wygody przenoszenia – wyobraźmy sobie sytuację, kiedy wraca się z basenu. Mokre ubranie może sprawić, że plecak będzie przeciekał, co skończy się mokrymi plecami i ubraniem noszącego – w przypadku torby sportowej jednak, nawet jeżeli coś będzie przeciekać – woda znajdzie się na ziemi.

Zarówno plecaki, jak i torby sportowe powinny mieć kilka różnych kieszeni, ponieważ dzięki temu znacznie łatwiej będzie Ci się spakować. Ta pozornie nieistotna kwestia sprawia, że wszystko będziesz mieć pod ręką i w pełni komfortowo wydobędziesz każdą potrzebną rzecz.

Warto wiedzieć, że istotną kwestią jest sposób, w jaki dostajesz się w miejsce swojego treningu. Kiedy posiadasz samochód i potrzebujesz się dostać zaledwie z parkingu do budynku – torba będzie genialnym rozwiązaniem, gdyż zyskasz na pojemności. Jeżeli jednak musisz przemierzyć pół miasta autobusem lub tramwajem – torba będzie zwyczajnie uciążliwa, a lepiej sprawdzi się pojemny plecak, gdyż odciąża on ręce, w których przecież trzeba nosić torbę. Pamiętaj, że plecaki sportowe będą znacznie lepszym wyborem, jeżeli po treningu na siłowni zechcesz spotkać się ze swoimi znajomymi. Zarzucisz plecak na plecy i pomaszerujesz w swoją stronę, natomiast w przypadku torby na pewno byłoby to aż nadto uciążliwe, nawet mimo korzyści ze względu na jej pojemność.

Nie można jednak zapominać o modzie. Wiele osób podejmuje decyzję na temat zakupu plecaka lub torby sportowej właśnie z tego względu. Ostatnimi czasy bardziej popularne są torby sportowe, a różnorodność modeli sprawia, że praktycznie każdy znajdzie odpowiedni dla siebie. Jeżeli cenisz sobie klasyczny styl – zaopatrz się w skórzaną torbę. Wolisz rozwiązania nowoczesne? Dobrym wyborem będzie zakup torby sportowej o motywie kubistycznym. Z plecakami jest podobnie. Co więcej, produkowane dzisiaj modele są odpowiednie dla każdej płci i nikt już nie patrzy krzywo w stronę mężczyzny przechadzającego się z torbą.

Pamiętaj, że wybierając plecak lub torbę sportową należy przede wszystkim przemyśleć funkcjonalność danego produktu i wybrać odpowiedni dla swoich potrzeb.

Artykuł powstał przy współpracy z: backupbags.pl

Dodaj komentarz