Koszula w kratę – ponadczasowy hit

Koszule w kratę to prawdziwy hit, trend, który nigdy nie przemija. Kratka na męskiej koszuli jest jak dżins użyty do produkcji spodni. Nigdy nie wyjdzie z mody, a mnogość kolorów, fasonów, krojów potrafi nadal zaskoczyć.
Myśląc o koszuli w kratę, nie warto koncentrować się tylko na nieśmiertelnej flaneli, zestawionej z dżinsami dla kowbojskiego klimatu. Kraciastą koszulę spokojnie można komponować z krawatami i muszkami. Zważywszy, że zarówno kolorów i rodzajów kratek jest mnóstwo, a producenci męskich dodatków oferują nieskończone możliwości w zakresie doboru krawatów i muszek, nigdy nie powinno zabraknąć nam inspiracji.
Nie ma sztywnych reguł w tym zakresie. Wystarczy trzymać się reguły przeciwieństw: duże zestawiamy z małym, a jasne z ciemnym. Jednak i ta zasada może być traktowana bardzo swobodnie. W zestawie tym sprawdzi się zarówno krawat, jak i muszka w jednolitym kolorze, ale także we wzory. Jeśli postawimy na charakterystyczny dodatek, warto dopasować go do koloru kratki – osiągniemy tym samym ciekawy, nieoczywisty efekt wizualny. Jeśli wzór na koszuli, to mniej wyraźny niż ten na krawacie – to prosty wynik reguły, że krawat stanowi dekoracyjny dodatek.
Krata to wszystkie kolory i wzory dozwolone. To taki element garderoby, który sprawia, że nasza stylizacja nigdy nie będzie nudna. Jeśli potrzebujemy czegoś bardziej eleganckiego, znajdziemy w sklepach drobną kratkę vichy.

Dodaj komentarz