Klasyka ponad wszystko

Styl klasyczny znany jest w modzie od wielu już dekad i jest jednym z niewielu tego typu nurtów, które nie wychodzą z niej od początku jego istnienia. Towarzyszy on bowiem każdej kobiecie oraz mężczyźnie przez całe życie. Wyglądać elegancko musimy z różnorakich powodów. U progu dorosłości są to uroczyste rozpoczęcia i zakończenia szkoły, a także ważne państwowe egzaminy oraz uroczystości rodzinne.

Później, kiedy wkraczamy na ścieżkę kariery bardzo często musimy się dostosować do obowiązującego w danej firmie dress codu, który czasami wymaga od nas stosownego, eleganckiego ubioru. Jednak styl klasyczny to nie tylko biała koszula i czarna marynarka. Są to też wszelkiego rodzaju dodatki, typu buty, torebki oraz biżuteria, które są naturalnym dopełnieniem każdej stylizacji, mogą ją nie tylko zepsuć, ale też uczynić wyjątkową i oryginalną. Styl klasyczny to także ubrania typu basic, w stonowanych kolorach i uniwersalnych krojach, które świetnie sprawdzą się jako baza naszej nie tylko codziennej, ale i wyjściowej stylizacji. Niektórzy ludzie uważają, że styl klasyczny jest nudny i banalny. Nic bardziej mylnego! Przy uważnym doborze każdego elementu garderoby, uczynimy out fit prostym, ale ciekawym. Być może nie będziemy wyglądać bardzo oryginalnie, ale to właśnie jedna z największych tajemnic tego stylu. Jest on stały i zasadniczo nie zmienny, dzięki czemu ponadczasowy, a przecież po co zmieniać to, co jest dobre oraz sprawdzone.

Podstawowym elementem każdej szafy, zarówno damskiej, jak i męskiej są jeansy. Najlepiej mieć w swojej garderobie kilka par tych kultowych już spodni. Na rynku dostępne są zarówno bardziej sportowe i casualowe modele, jak i te bardziej eleganckie. Styl klasyczny obejmuje też swoim zasięgiem właśnie jeansy. Jeżeli kupimy fason w ciemnym, najlepiej granatowym lub czarnym odcieniu, spokojnie możemy je połączyć z białą koszulą lub koszulą, szpilkami i marynarką. Nadamy wówczas stylowi klasycznemu nieco nonszalancji i zwyczajności, jednak wciąż będziemy wyglądać dość elegancko.

Kolejnym ważnym elementem należącym do stylu klasycznego jest sukienka typu mała czarna. Sprawdzi się ona podczas wielu okazji, wymagających od nas zadania szyku. Przynajmniej jeden taki egzemplarz powinna mieć w szafie każda kobieta, bez względu na wiek. Taka sukienka sprawdzi się wyjątkowo dobrze podczas randki, ważnego biznesowego spotkania czy rodzinnej uroczystości, a mając ją na sobie mamy gwarancję, że nie będzie ani zbyt skromna, ani zbyt przesadzona.

Styl klasyczny ma kilka fundamentów, spośród których jeden jest niezmienny, zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn, a jest nim biała koszula. Ten element garderoby świetnie współgra zarówno ze spodniami, jak i spódnicą oraz garniturem, który od kilku la stał się także jednym z elementów damskiej szafy. Najlepiej, by taka koszula wykonana była z jak najlepszego gatunkowo materiału. Posłuży nam ona wówczas na długie lata i mimo stałego noszenia, a co za tym również idzie, prania, będzie się wciąż prezentować doskonale.

Stylowy, klasyczny trencz, dobrze wykonany i o uniwersalnym kroju jest także ważnym elementem garderoby, bez znaczenia od płci. Dla kobiet stanie się świetnym okryciem, ubranym do ołówkowej spódnicy, lub sukienki. Jest to też nakrycie wierzchnie chętnie kupowane przez mężczyzn, znających się na trendach i modzie. Któż z nas nie ma w szafie czarnej lub granatowej marynarki lub nawet kilku takich modeli? Myślę, że niemalże nie da się znaleźć takiej osoby. Jest ona przecież jednym z ważniejszych fundamentów w stylu klasycznym, bez której nie ma on racji bytu. W takim okryciu każdy człowiek wygląda od razu dużo bardziej elegancko, wytwornie, a nawet przystojniej i atrakcyjniej.

Równie ważne, jak same ubrania są dodatki, które dopełniają każdą stylizację. Dla kobiet, koniecznym elementem garderoby, który z całą pewnością przyda się niejeden raz, są czarne, proste, klasyczne szpilki. Najlepiej bez żadnych ćwieków, zamków czy cekinów, co najwyżej lakierowane. Takim butom nie potrzeba wiele, nadają szyku i elegancji same w sobie. Jeżeli jesteśmy dopiero początkujące w chodzeniu na obcasach, postawmy na nieco niższą i bardziej stabilną szpilkę, w której chodzenie nie będzie dla nas koszmarem. Najlepiej jest wybrać model nie wyższy niż dziesięć centymetrów, w takim będziemy mogły chodzić przez cały dzień o własnych siłach, raczej bez otarć i skręcenia kostki. Każda kobieta potrzebuje także mieć w swojej szafie stylową torebkę, która nie stanie się nie modna zaledwie po jednym sezonie. Dlatego najodpowiedniejszym wyborem będzie postawienie na klasykę – czarną torbę, mieszczącą format A4.

Dodaj komentarz