Dolce & Gabbana – zgrany duet projektantów

Rynek modowy w ostatnich latach przeżywa ogromny rozkwit. W dzisiejszych czasach niemalże każdy chce być modny, wyglądać dobrze i trendy, dlatego też z roku na rok powstaje wiele coraz to nowych marek dedykujących swoje artykuły szerokiej liczbie konsumentów. Z modowej branży nie znikają również firmy, które mają za sobą długą historię i bardzo duże doświadczenie w swojej działalności. Jedną z nich jest włoski dom mody, znany na całym świecie. Mowa oczywiście o marce Dolce & Gabbana, założonej w 1985 roku w malowniczym południowoeuropejskim miasteczku – Mediolanie. Jego założyciele to dwójka mężczyzn, Domenica Dolce oraz Stefano Gabbana.

Duet Dolce & Gabbana uznać można za niemalże idealny. Projektanci świetnie się ze sobą dogadują, byli nawet parą przez kilka lat. W 2005 roku ogłosili separację, jednak wciąż prowadzą wspólne interesy i kreują nowe kolekcje pod jednym, założonym przez nich szyldem, Dolce & Gabbana. Dzieła projektantów dedykowane są głównie dla kobiet, które według Domenica Dolce i Stefana Gabbana powinny być przede wszystkim uwodzicielskie i niesamowicie kobiece. Jest to głowna dewiza tego niezwykle prestiżowego i luksusowego domu mody. Włoski duet, tworząc nowe projekty stawia głownie na klasykę i jednorodną stylistykę. Pomimo coraz to nowych trendów i stale pojawiających się na rynku ulepszeń, marka Dolce & Gabbana jest wierna swoim wyznacznikom, co z pewnością jest jednym z filarów tej firmy. Ubrania projektowane przez duet włoskich projektantów charakteryzują się, niezmiennie od lat wygodą, klasą, seksapilem i luksusem, a stać na nie jest niemalże wyłącznie bardzo bogatych i majętnych ludzi. Ogromnymi fanami marki Dolce & Gabbana są przede wszystkim gwiazdy i celebryci, robiący karierę na całym ziemskim globie. Zamiłowanie do włoskiego duetu wykazują między innymi: hollywoodzki aktor, znany z różnorodnych ról i repertuarów – Johnny Deep, brytyjska piosenkarka, projektantka i żona jednego z najbardziej znanych piłkarzy na świecie – Victoria Beckham, znana niegdyś jako Posh Spice oraz amerykańska piosenkarka wykonująca głównie muzykę pop, od lat nie schodząca ze sceny – Madonna.

Dolce & Gabbana w toku swojej, długoletniej już działalności wytworzyło dwie głównie marki – pierwszą, dużo bardziej luksusową i ekskluzywną, dla majętnych klientów zatytułowaną po prostu Dolce & Gabbana oraz drugą, nieco tańszą i dedykowaną dla nieco młodszego grona odbiorców (głównie młodzieży), nazwaną skrótem D&G. Ta znana na całym świecie marka, nie projektuje jedynie ubrań. Wśród wytwarzanych i sygnowanych przez Dolce & Gabbana artykułów znajdują się także perfumy (cieszące się od lat niesłabnącą popularnością), okulary, biżuteria, oraz torebki. Co ciekawe, projektanci Domenico Dolce oraz Stefano Gabbana preferują projektowanie dla pań o bardziej kobiecych kształtach, odrzucając trend na wychudzone i kościste modelki. U progu swojej działalności włoski duet kreatorów mody tworzył głównie ubrania w koloru czarnym, symbolizującym sycylijskich gangsterów, a także chłopów. Obecnie przeważająca kolorystyka obejmuje odcienie beżu, błękitu, kolor ecru czy brązy. Jest zatem bardzo stonowana, przez co klasyczna, elegancka i ponadczasowa. Jednak modowy duet Dolce & Gabbana nie zajmuje się jedynie twórczością, dedykowaną płci pięknej. Domenico i Sterano projektują także dla mężczyzn. Do historii mody przeszły już ich garnitury, które wyróżniają się na rynku perfekcją i niezwykłą dokładnością ich wykonania.

Firma Dolce & Gabbana obecnie znana jest na całym świecie. Niemalże każdy koneser mody marzy o ubraniu, czy dodatku z jej ogromnego dobytku. Między innymi dlatego, właśnie ta marka jest jedną z najczęściej podrabianych, spośród wszystkich wielkich modowych producentów. Jednak nawet tak prężna i znana marka miała przejściowe problemy. W 2009 roku z powodu kryzysu na rynku, spadł popyt na jej niezwykle drogie i luksusowe produkty. Receptą na problemy ekonomiczne okazało się uczynienie twarzą marki, barbadoskiej piosenkarki R&B – Rihanny.

Dodaj komentarz