Bielizna damska – podstawa stylizacji

Bielizna damska jest niezwykle ważnym elementem w garderobie każdej kobiety. Wiele osób bagatelizuje jej rolę i uważa że wcale nie ma ona żadnego znaczenia. A prawda jest wręcz przeciwna. Bielizna damska to podstawa każdej stylizacji. Jej dobór wcale nie jest taki prosty, jak się często wydaje, może wręcz sprawić wielki problem, nawet nie do przeskoczenia. Wystarczy jednak nauczyć się kilku prostych zasad jej doboru, a na pewno nie sprawi nam ona więcej żadnych problemów. Bardzo ważną zasadą w doborze bielizny damskiej do stylizacji jest, by była ona w miarę możliwości jak najmniej widoczna. Nic nie psuje bardziej nawet najlepszego outfitu, niż wystające ramiączko stanika, w dodatku całkowicie odbiegające kolorem od reszty ubrań. Podstawą jest też, by bielizna damska była wygodna. Nie do zniesienia jest przecież całodzienne wpijanie się ramiączka, czy majtek w kobiece ciało. Potwierdza to fakt, mówiący iż zdecydowanie najważniejszy jest odpowiedni i odpowiedzialny dobór całej bielizny i jej każdego elementu bardzo rozważnie, a przede wszystkim nie pochopnie. Jeżeli jakiś model niezmiernie się nam podoba, jednak nie pasuje, nie należy go kupować, tłumacząc to słowami, że przecież do niego schudnę/przytyję i wtedy będzie leżał jak ulał. Pragnienia to jedno, a rzeczywistość często bardzo od nich odbiega. Co więc robić, by dobór bielizny nie był przykrym obowiązkiem, a wielką przyjemnością? Odpowiedź poniżej.

Biustonosz to najważniejsza część damskiej garderoby, jaką jest bielizna damska. Każda kobieta ma kilkanaście sztuk w swojej szafie. Ich kolorów i rodzajów jest na rynku bardzo dużo. Bardzo ważne jest jednak, by je odpowiednio dopasować do naszej sylwetki. Za duży będzie luźny, co na pewno będzie widoczne, nawet w ubraniu, a za mały będzie zbyt opinający, a biust może się z niego wręcz nieapetycznie wylewać. Jeżeli dobór odpowiedniego stanika stanowi dla ciebie nie lada wyzwanie, najlepiej poszukać odpowiedniego modelu przy pomocy brafitterki, czyli zazwyczaj kobiety, która o biustonoszach wie wszystko i chętnie udziela rad dotyczących bielizny. Można ją spotkać w wielu sklepach z damską bielizną na terenie całej Polski, w mniejszych sklepach, ale i tych ulokowanych w centrach handlowych. Uważnie należy także dobierać rodzaj biustonosza. Nie każde piesi będą się świetnie prezentować we wszystkich modelach. Staniki typu balkonetka, half-cup czy plunie będą wyglądały najlepiej na posiadaczkach jędrnych i kształtnych biustach, natomiast piesi w nieco gorszej kondycji, spowodowanej między innymi sporą utratą wagi czy karmieniem niemowlęcia będą lepiej się prezentować w biustonoszach typu full-cap.

Bielizna damska musi być komfortowa i perfekcyjnie dopasowana, może być też sportowa lub romantycznie uwodzicielska. Wszystko zależy od nas i naszego wyboru i oczywiście kształtu i kondycji piersi. Jeżeli jesteśmy posiadaczkami sporego biustu, dobrym biustonoszem będzie pełny, tak zwany full-cup, który zasłania niemalże całe piersi, świetnie je podtrzymując i nadając piękny, okrągły kształt. Ważne przy dużych piersiach jest by stanik miał boczne panele zbierające, dzięki którym biust nie będzie się „wylewał” z boków. Do głębokich dekoltów w tak zwany szpic najlepszym wyborem będzie biustonosz typu plunge, z dość niskim mostkiem i szeroko rozstawionymi ramiączkami. Balkonetka to jeden z najpopularniejszych i uwielbianych przez kobiety rodzajów biustonosza, którego cechą rozpoznawczą jest niemalże prosta linia krawędzi pod biustem. Do letnich stylizacji, w których królują niezabudowane sukienki i topy na cienkich ramiączkach lub nawet bez nich, najlepiej pasować będzie biustonosz typu bardotka, który świetnie utrzyma biust bez ramiączek, nieatrakcyjnie wyglądających, gdy wystają z takich letnich, zwiewnych ubrań.

Bielizna damska to nie tylko biustonosz, ale i majtki, które tak naprawdę „weszły do mody” dopiero w XIX wieku, choć ich prototypy znanych nam dzisiaj bieliźniarskich akcesoriów znane są już od średniowiecza. Jednym z najseksowniejszych rodzajów majtek są stringi, które składają się zaledwie z trzech cieniutkich paseczków. Dużo wygodniejsze w noszeniu są jednak majtki typu hipstery (nie mające nic wspólnego z kulturą hipsterów), figi, czy przypominające nieco wyglądem męskie slipki, majtki typu szorty.

Dodaj komentarz